Dzień Kobiet

W dniu dzisiejszym świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tego powodu przygotowaliśmy 50 % zniżkę dla Pań, oraz krótki artykuł poświęcony tej pięknej tradycji. Przeczytaj go uważnie a zrozumiesz dlaczego święto kobiet jest dla nas tak ważne.

Graphic by Raptor

Chociaż święto 8 marca kojarzy nam się z uśmiechem i szczęściem kobiet, to jego historia jest smutna a można by rzec nawet, że tragiczna. Korzenie święta kobiet sięgają początku poprzedniego wieku, kiedy to kobiety nie były równe mężczyznom i chodź w dzisiejszym świecie ciężko sobie to wyobrazić, nie mogły studiować, głosować czy po prostu decydować same o sobie. Życie kobiet było bardzo trudne i mimo, iż mogły legalnie pracować, to za swoją ciężką pracę otrzymywały skandalicznie niskie wynagrodzenie. Z tego też powodu początkiem XX wieku w jednej z fabryk w Nowym Jorku wybuchł pierwszy protest kobiet. Właściciel tej fabryki był tak zaskoczony zaistniałą sytuacją, że postanowił przedyskutować to z właścicielami innych fabryk, natomiast swoje protestujące pracownice nakazał zamknąć na hali fabrycznej. Pech chciał, że wybuchł w niej pożar zabijając ponad 100 kobiet. Po tej tragedii doszło do wielkiego protestu, mieszkańcy miasta wyszli na ulice a ówcześni socjaliści wykorzystali sytuację, aby przypisać sobie jego organizację. To był pierwszy krok ku równouprawnieniu kobiet. W 1910 roku, czyli okrągły rok po wielkich protestach w Stanach Zjednoczonych, ogłoszono w Dani pierwszy Dzień Kobiet na świecie. W Polsce pierwszy Dzień Kobiet obchodzono 14 lat później, 24 marca 1924 roku.

W tym ważnym dniu zapraszamy do skorzystania z rabatu -50 % dla wszystkich Pań na usługi graficzne.

Z okazji dnia kobiet życzymy Wam drogie Panie zbierania z życia tylko tego co najlepsze. Pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości i zrozumienia.

Życzy zespół DinoArt Studio