Kabo

Zadaniem zaprojektowania nowego znaku identyfikacji wizualnej, dla nowo powstającego czasopisma o tematyce fryzjerskiej, zajęliśmy się kilka lat temu. Przedsiębiorca prowadzący w Wielkiej Brytanii działalność salonu fryzjerskiego, postanowił stworzyć czasopismo w formie elektronicznej, którego layouty okładek również mieliśmy przyjemność projektować.

Graphic by Raptor

Logo

Logo the Kabo, tak na prawdę powstało z przeprojektowania funkcjonującego już znaku graficznego firmy Kabo studio. Takie również było założenie jej właścicielki. Aby je spełnić w pierwszej kolejności musieliśmy usystematyzować logo Kabo studio. Logotyp stworzony został na podstawie funkcjonującego jako logo, napisu kabo. Jego szczegółową budowę opisano i przekazano klientce w księdze znaku.

Layout okładki

W tym wypadku projektowanie okładek czasopisma było mało skomplikowane i chodź wydawca publikował swój magazyn online, to wydawał go również niskonakładowo w formie tradycyjnej.

Graphic by Raptor

Layout okładki

Wszystkie materiały potrzebne do realizacji zadania takie jak na przykład tytuły artykułów, czy fotografie modeli których używaliśmy przy projektowaniu layoutów, dostarczała nam klientka. Naszym zadaniem było kadrowanie nadesłanych materiałów, ich ewentualne poprawki i retusz, dobór font’ów, kolorystyka i rozmieszczenie napisów, oraz przygotowanie pliku do druku.

Graphic by Raptor